Реле напруги: що це, принципи роботи та застосування

Реле напруги, також відоме як відсікач напруги, являє собою електромеханічний пристрій, призначений для автоматичного відключення електричного навантаження при перевищенні або падінні напруги в мережі до заданої межі.

Принцип роботи реле напруги

Принцип роботи реле напруги досить простий: воно подібно до охоронця, який стежить за напругою в електричній мережі, коли напруга стає занадто високою або занадто низькою, реле втручається і вимикається, коли напруга стабілізується, реле знову вмикається, тим самим запобігаючи пошкодженню електротехніки від перепадів напруги.

Переваги використання реле напруги:

 1. Захист обладнання: реле напруги захищає підключене обладнання від пошкоджень, спричинених стрибками напруги або його падінням.
 2. Запобігання аварійним ситуаціям: автоматичне відключення навантаження при небезпечних змінах напруги допомагає запобігти виникненню аварійних ситуацій та забезпечити роботу системи.

Правила вибору реле напруги для квартири

Відсікач напруги для будинку (реле напруги) можна підключити двома основними способами: підключення до розетки та клемне підключення на DIN-рейку. Розглянемо їх особливості та переваги.

1. Підключення до розетки

Реле напруги для підключення до розетки

Реле напруги, призначені для підключення до розетки, мають невелику потужність і призначені для захисту від перенапруги конкретних електроприладів або групи приладів, підключених до однієї розетки. Вони мають обмежене навантаження, зазвичай не перевищує 16А, що відповідає максимальному струму, допустимому для однієї розетки. Це робить їх ідеальним вибором для захисту невеликих споживачів, таких як побутова техніка чи комп'ютерне обладнання.

Переваги підключення до розетки:

 • Простота установки: не потрібно особливого електричного досвіду для встановлення, оскільки реле просто підключається до розетки.
 • Інтеграція в готовий об'єкт: це реле можна встановити вже в готовий об'єкт, навіть якщо ремонт повністю завершено та обладнання в щиті встановлено, цим реле можна завжди доукомплектувати об'єкт додатковим захистом, не вдаючись до допомоги електрика і не змінюючи схеми електрики в щиті.

2. Клемне підключення на DIN-рейку

Реле напруги з клемним підключенням

Реле напруги з клемним підключенням призначені для встановлення на монтажну DIN-рейку в електрощиті та забезпечують захист всього будинку чи квартири. Вони мають більшу потужність і здатні захищати більші електричні системи. Такі реле підходять для встановлення у випадку, якщо потрібний захист від перенапруги для всієї квартири чи будинку. Відсікач напруги Зубр на DIN-рейку.

Переваги клемного підключення:

 • Універсальність: можна використовувати для захисту всього електрообладнання у квартирі чи будинку.
 • Велика потужність: підходять для керування більшими електричними навантаженнями.
 • Більш широкий функціонал: є моделі, які додатково можу відстежувати параметри напруги, споживаного струму та потужності.

Вибір способу підключення реле напруги залежить від конкретних потреб та характеристик електричної системи квартири. Підключення до розетки підходить для захисту від перенапруги конкретних приладів, тоді як клемне підключення забезпечує захист всього будинку чи квартири. Важливо враховувати потужність та навантаження, а також особливості електричної системи перед прийняттям остаточного рішення про вибір відповідного способу підключення реле напруги.

Функціональність та налаштування реле напруги

При виборі реле напруги для квартири важливо враховувати не тільки спосіб підключення, а й рівень його функціональності та можливості налаштування. У цій статті ми розглянемо основні функції та налаштування реле напруги, які можуть бути корисними при забезпеченні безпеки та надійності електропостачання у квартирі.

Прості реле напруги:

Реле напруги

Прості моделі реле напруги, зазвичай мають обмежений набір налаштувань на корпусі. Вони дозволяють виставити межі спрацьовування захисту верхнього та нижнього порога, а також таймер затримки включення живлення після спрацьовування реле. Такі пристрої забезпечують просте та інтуїтивне регулювання основних параметрів без необхідності в глибоких налаштуваннях.

Переваги простих реле напруги:

 1. Простота використання: Інтуїтивний інтерфейс робить налаштування простим і зрозумілим.
 2. Ціна: За рахунок обмеженого функціоналу такі реле коштують дешевше.

Більш функціональні моделі:

Реле напруги функціональні

Деякі моделі реле напруги, пропонують широкий спектр можливостей, що настроюються, і зручну індикацію завдяки кільком дисплеям, які виводять параметри мережі зі значеннями напруги, сили струму, потужності. Вони мають розширений набір налаштувань, що дозволяють користувачеві визначити більш точні параметри роботи пристрою.

Додаткові параметри та налаштування можуть включати:

 • Моніторинг напруги, струму, потужності.
 • Можливість встановлювати обмеження споживаного струму.
 • Журнал реєстрації аварійних ситуацій.
 • Можливість встановлення параметрів селективності затримки на вимкнення та увімкнення після аварії.
 • Вбудований термозахист.

Вибір між простими і функціональнішими моделями реле напруги залежить від конкретних потреб користувача. Якщо потрібний простий та надійний пристрій для основного захисту від перенапруги, то проста модель буде достатньою. Однак, якщо користувач потребує більш точних налаштувань і додаткових функцій, варто звернути увагу на більш функціональні моделі від провідних виробників.

Керування через Wi-Fi: сучасний підхід до реле напруги

Реле напруження керування через Wi-Fi

Моделі, що підтримують Wi-Fi, надають користувачам можливість моніторингу та керування своїм електрообладнанням через мобільний додаток, що значно підвищує комфорт та зручність використання. Давайте розглянемо, які переваги надають реле напруги з Wi-Fi підтримкою.

 1. Віддалене керування через мобільний додаток: однією з основних переваг реле напруги з Wi-Fi підтримкою є можливість віддаленого керування через спеціальний мобільний додаток. Користувачі можуть моніторити стан електричної мережі, змінювати параметри роботи реле та отримувати повідомлення про події, що відбуваються в їхній квартирі або будинку, навіть перебуваючи далеко від них.
 2. Гнучкі налаштування та розширені функціональні можливості: реле напруги з Wi-Fi підтримкою зазвичай пропонують ширший спектр настроюваних параметрів і функцій. Користувачі можуть налаштовувати часові інтервали, затримки, межі напруги, моніторити графік споживання електроенергії та інші параметри роботи пристрою через мобільний додаток, що забезпечує більш гнучке та персоналізоване керування.
 3. Сповіщення та оповіщення: за допомогою Wi-Fi підключення реле напруги можуть надсилати сповіщення та оповіщення на мобільні пристрої користувачів про різні події, такі як відключення навантаження через перенапругу, спрацювання захисту або інші проблеми в електричній мережі. Це дозволяє швидко реагувати на ситуації, що виникають, і вживати необхідних заходів.
 4. Безпека та зручність використання: Wi-Fi підключення забезпечує безпечну передачу даних між реле напруги та мобільним додатком, що захищає інформацію про стан електричної мережі від несанкціонованого доступу. Крім того, керування через мобільний додаток робить процес налаштування та моніторингу більш інтуїтивним і зручним для користувача.

Реле напруги з підтримкою Wi-Fi відкривають нові можливості для контролю та керування електричною мережею квартири чи будинку. Віддалене керування, гнучкі налаштування, сповіщення та безпека даних роблять такі пристрої незамінними помічниками у забезпеченні надійності та безпеки електропостачання. Тому, при виборі реле напруги, варто звернути увагу на моделі з Wi-Fi підтримкою для максимального комфорту та зручності використання.

При виборі реле напруги для квартири важливо враховувати як спосіб підключення, так і рівень його функціональності та можливість налаштування. Прості моделі забезпечують надійний захист з мінімальними налаштуваннями, тоді як більш функціональні моделі пропонують широкий спектр можливостей для більш точного налаштування роботи пристрою. Остаточний вибір залежить від індивідуальних потреб та переваг користувача.

Реле напруги або стабілізатор: як зробити вибір?

Реле напруги чи стабілізатор

При виборі між установкою реле напруги та стабілізатора для забезпечення надійного електропостачання у квартирі необхідно враховувати стабільність електричної мережі та потреби конкретного користувача. Обидва пристрої мають свої переваги та сфери застосування, тому важливо обміркувати всі аспекти перед прийняттям рішення.

Реле напруги: захист від перепадів напруги:

Реле напруги призначене для захисту електрообладнання від перенапруг та падінь напруги в електричній мережі. Воно моніторить напругу та автоматично відключає навантаження при перевищенні або падінні напруги до певного рівня.

Переваги реле напруги:

 • Простота встановлення та використання.
 • Нижча вартість у порівнянні зі стабілізаторами.
 • Підходить для захисту електроустаткування від перепадів напруги.

Стабілізатор: забезпечення стабільності напруги:

Стабілізатор напруги призначений для підтримки стабільної напруги електричної мережі незалежно від змін у зовнішніх умовах. Він стабілізує напругу, забезпечуючи стабільні 220В на виході.

Переваги стабілізатора:

 • Підходить для ситуацій з частими та значними перепадами напруги.
 • Забезпечує стабільність роботи електроустаткування навіть за несприятливих умов у мережі.

Як зробити вибір?

 1. Оцініть стабільність електропостачання: якщо у вашому регіоні часто виникають значні перепади напруги, то стабілізатор може бути кращим варіантом для забезпечення стабільного електропостачання. Реле напруги в даному випадку не підійде, тому що через часті перепади напруги воно буде постійно відключатися.
 2. Визначте потреби: якщо у вашому регіоні більш менш стабільна напруга то можете розглянути варіант з реле напруги, яке буде захищати ваше електроустаткування від аварійних ситуацій з перепадами напруги.
 3. Бюджет: врахуйте ваші фінансові можливості, так як стабілізатори зазвичай коштують дорожче за реле напруги.

Вибір між реле напруги та стабілізатором залежить від стабільності електропостачання, потреб користувача та фінансових можливостей. Якщо ви стикаєтеся з частими та значними перепадами напруги, то стабілізатор може забезпечити надійніший захист вашого обладнання. У разі рідкісних перепадів напруги або захисту окремих приладів, реле напруги може бути більш відповідним та економічно вигідним рішенням.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: