Схема підключення розеток у квартирі, будинку, офісі

Схема підключення розетки

Схема підключення розетки

Схема розетки включає три основні проводи:

 1. L - Фазовий.
 2. N - Нульовий.
 3. PE - Заземлюючий.

Фазний провід зазвичай підключається до лівого контакту, нульовий – до правого, а заземлюючий – до центрального контакту. Це стандартний розподіл контактів, але може змінюватись в залежності від типу розетки.

Схема підключення подвійної розетки

Схема підключення подвійної модульної розетки:

Схема підключення подвійної розетки

Комплектація подвійної розетки виробника Berker

Схема підключення подвійної розетки включає три основні проводи:

 1. L - Фазовий.
 2. N - Нульовий.
 3. PE - Заземлюючий.

До першої розетки підключаються проводи: фазний (L) у лівий контакт, нульовий (N) у правий контакт, заземлення (PE) у центральний контакт, потім від першої розетки робляться перемички на другу розетку з тією самою полярністю. Це забезпечує правильний розподіл електроенергії та безпеку використання розеток.

Схема підключення подвійної "монолітної" розетки:

Як підключити подвійну розетку схема

Схема підключення подвійної "монолітної" розетки також включає три основні проводи:

 1. L - Фазовий.
 2. N - Нульовий.
 3. PE - Заземлюючий.

До розетки підключаються проводи: Фаза (L) у лівий контакт, Нуль (N) у правий контакт, Заземлення (PE) у центральний контакт.

Схема підключення потрійної розетки

Схема підключення потрійної розетки

Комплектація потрійної розетки виробника Berker

Потрійна розеточна група, що включає в себе три основні проводи:

 1. L - Фазовий.
 2. N - Нульовий.
 3. PE - Заземлюючий.

До першої розетки підключаються проводи: фазний (L) у лівий контакт, нульовий (N) у правий контакт, заземлення (PE) у центральний контакт, потім від першої розетки робляться перемички на другу розетку, з тією ж полярністю і з другої розетки робляться перемички на третю розетку, з тією ж полярністю.

Схема підключення розетки через розподільчу коробку: полегшення монтажу

Схема підключення розетки через розподільчу коробку

Для зручності монтажу і сприйняття схеми, представлений варіант підключення розетки з підведенням кабелю від розподільної коробки, провід живлення від коробки заводиться в підрозетник в якому здійснюється підключення розетки. Фазний (L) провід зазвичай підключається до лівого контакту, нульовий (N) - до правого, а заземлюючий (PE) - до центрального контакту. Так виглядає стандартна схема підключення розетки із заземлюючим контактом.

Схема підключення розетки із заземленням та без: турбота про безпеку

Схема підключення розетки із заземленням та без

У сучасних електричних системах заземлення є важливим елементом. Схема підключення розетки із заземленням включає з'єднання заземлюючого проводу з третім контактом розетки. Це забезпечує ефективний захист від електричних ударів та підвищує безпеку використання електричних приладів.

Важливо відзначити, що при підключенні розеток необхідно дотримуватися місцевих електробезпекових стандартів і рекомендацій виробників обладнання. Професійний підхід до електромонтажу гарантує не лише ефективність, а й безпеку електричної системи. У разі сумніву чи недосвідченості, рекомендується звернутися до кваліфікованих електриків.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: