Як вибрати розетки та вимикачі для дому, квартири, офісу?

Коли справа стосується електроустаткування для дому чи офісу, розетки та вимикачі є важливими компонентами, що забезпечують безпечне та зручне використання електрики. Існує безліч різних типів розеток та вимикачів, кожен з яких призначений для задоволення специфічних потреб та надання різноманітних функціональних можливостей. У цій статті ми розглянемо різноманітність розеток та вимикачів, включаючи їх особливості та застосування. Почнемо ми з опису типів розеток та вимикачів, щоб Ви мали уявлення про види даних пристроїв та де які краще застосувати у побуті.

Які бувають розетки та вимикачі? Повний огляд сучасних варіантів

Які бувають розетки та вимикачі | ELECTRICA.NET.UA

Розглянемо найпопулярніші види розеток та вимикачів, які використовуються у 90% випадків повсякденного життя:

 1. Розетки Силові 220 V.

  Розетки силові | ELECTRICA.NET.UA

  Розетки силові 220 V - найпоширеніший тип розеток у будинках та офісах. Вони забезпечують підключення різних побутових приладів та пристроїв до електромережі. Такі розетки мають два або три контакти і використовуються для підключення прасок, мікрохвильових печей, фена та інших електроприладів.

 2. Розетки Силові 220 V із «захистом від дітей».

  Розетки із захистом від дітей | ELECTRICA.NET.UA

  Розетки силові 220 V з функцією захисту від дітей особливо важливі в будинках, де є діти. Ці розетки мають спеціальні механізми, які запобігають вставлянню предметів, крім штепселя, в отвори розетки. Така функція захищає дітей від можливих уражень електричним струмом.

 3. Розетки Силові 220 V з кришкою.

  Розетки з кришкою | ELECTRICA.NET.UA

  Розетки з кришкою призначені для використання в приміщеннях, де потрібний додатковий захист від пилу та вологи. Кришка надійно закриває контакти розетки, коли вони не використовуються, запобігаючи забрудненню та можливим аварійним ситуаціям.

 4. Розетка-кабельний вивід.

  Розетка вивід кабелю | ELECTRICA.NET.UA

  Розетка-кабельний вивід є спеціальним типом розетки, яка використовується для підключення кабельних проводів. Це зручне рішення, коли потрібно вивести кабель зі стіни для прямого підключення роутера, мультимедійного обладнання тощо, така розетка дозволить декоративно оформити виведення кабелю зі стіни.

 5. Розетки Комп'ютерні 5 кат.

  Комп'ютерні розетки 5 кат. | ELECTRICA.NET.UA

  Розетки комп'ютерні категорії 5 призначені для використання в комп'ютерних мережах, смарт-ТВ, Wi-Fi роутер. Вони забезпечують високошвидкісну передачу даних та широко використовуються для підключення комп'ютерів, принтерів та іншого мережевого обладнання.

 6. Розетки Комп'ютерні 6 кат.
  Розетки комп'ютерні категорії 6 мають ще більш високу продуктивність і швидкість передачі даних, ніж розетки категорії 5. Вони ідеально підходять для гігабітних мереж і забезпечують стабільне і швидке з'єднання.

 7. Розетки Телевізійні TV.

  Телевізійні розетки TV | ELECTRICA.NET.UA

  Телевізійні розетки TV використовуються для підключення телевізійної антени або кабельного телебачення. Вони забезпечують чіткий сигнал та високу якість зображення на телевізорі.

 8. Розетки Телевізійні TV-SAT.

  Телевізійні розетки TV-SAT | ELECTRICA.NET.UA

  Телевізійні розетки TV-SAT також використовуються для підключення телевізійного сигналу, але вони додатково підтримують підключення супутникових антен, що дозволяє переглядати сотні телеканалів у високій якості.

 9. Телефонні розетки.

  Телефонні розетки | ELECTRICA.NET.UA

  Телефонні розетки призначені для підключення телефонних ліній. Вони використовуються для створення домашніх телефонних мереж або підключення телефонів в офісах.

 10. Розетка Телефонна+комп'ютерна.

  Телефонна+комп'ютерна розетка | ELECTRICA.NET.UA

  Розетка телефонна+комп'ютерна комбінує можливості підключення телефонних ліній і комп'ютерних мереж, що робить її зручним рішенням для офісних приміщень або домашніх офісів.

 11. Акустичні розетки.

  Акустична розетка | ELECTRICA.NET.UA

  Акустичні розетки використовуються для підключення аудіообладнання, такого як колонки, сабвуфери та інші аудіосистеми. Вони забезпечують якісне відтворення звуку.

 12. Розетки USB.

  Розетки USB | ELECTRICA.NET.UA

  Розетки з портами USB стають все більш популярними, оскільки дозволяють підключати пристрої до зарядки або передавати дані без необхідності використання адаптерів.

 13. Вимикач звичайний.

  Выключатель обычный | ELECTRICA.NET.UA

  Даний тип вимикачів є найпоширенішим у використанні, такі вимикачі можуть бути на одну, дві та три клавіші та керувати освітленням, витяжкою, підсвічуванням.

 14. Вимикач прохідний.
  Прохідні вимикачі використовуються для керування одним джерелом світла з двох місць, такі вимикачі значно спрощують керування освітленням у довгому коридорі, міжсходовому майданчику, спальних кімнатах, а також місцях наскрізного користування.
 15. Вимикач перехресний.
  Перехресні вимикачі працюють тільки в парі з прохідними вимикачами, такі вимикачі використовуються для того, щоб одним джерелом світла можна було керувати з трьох і більше місць, спочатку і в кінці ланцюга ставляться прохідні вимикачі і між ними скільки завгодно перехресних.

Сподіваємося, що цей огляд різних типів розеток та вимикачів допоміг вам зрозуміти їхню різноманітність та функціональні можливості. При виборі розеток та вимикачів для вашого будинку чи офісу враховуйте особливості та потреби вашого електроустаткування, а також звертайте увагу на безпеку та якість матеріалів. Бажаємо успішного підбору та встановлення електрообладнання у вашому приміщенні!

Як вибрати розетки та вимикачі в залежності від типу проводки: прихованого та відкритого монтажу

Вибір відповідних розеток і вимикачів для електричної проводки є важливим кроком при облаштуванні будинку або офісу. Надійність та безпека роботи електроустановки безпосередньо залежить від узгодженості між типом проводки та типом розеток/вимикачів. У цій статті ми розглянемо два основних типи проводки: прихований та відкритий монтаж, і визначимо, які розетки та вимикачі найкраще підходять для кожного з них.

Проводка прихованого типу

Проводка прихованого типу | ELECTRICA.NET.UA

Проведення прихованого типу характеризується використанням кабелів, прокладених усередині стін та стель. Цей метод проводки має кілька переваг, таких як естетичність і безпека.

При виборі розеток та вимикачів для прихованого монтажу зверніть увагу на наступні моменти:

 • Тип кріплення механізму: при виборі розеток та вимикачів для прихованої проводки зверніть увагу на тип кріплення механізму він може кріпитися на монтажні лапки в підрозетник, на гвинти в підрозетник, а також на гвинти та монтажні лапки.
 • Тип клем підключення: розетки та вимикачі можуть комплектуватись клемами для підключення дроту за допомогою притискного гвинта або самозатискного підпружиненого контакту.
Проводка відкритого типу

Проводка відкритого типу | ELECTRICA.NET.UA

Проводка відкритого типу, як випливає з назви, передбачає використання кабелів, що укладаються на поверхні стін або стель. Цей метод проводки зручний для монтажу та обслуговування, але потребує акуратного підходу при виборі розеток та вимикачів.

При виборі розеток та вимикачів для відкритого монтажу враховуйте наступне:

 • Кріплення: переважні розетки з посиленими кріпленнями для надійної фіксації на поверхні.
 • Дизайн: вибирайте розетки та вимикачі, які гармонійно поєднуються з інтер'єром, оскільки вони виділятимуться в інтер'єрі дизайну приміщення.
 • Захист від вологи та пилу: якщо планується використання на вулиці або у вологих приміщеннях, зверніть увагу на клас захисту від вологи та пилу.

Правильний вибір розеток та вимикачів з урахуванням типу проводки є важливим кроком для забезпечення безпечної та надійної роботи електроустановки. При проведенні прихованої проводки рекомендується використовувати розетки та вимикачі внутрішнього монтажу, що мають компактний корпус та вогнетривкі матеріали. У разі відкритої проводки, перевагу віддавайте розеткам та вимикачам накладного монтажу з посиленим кріпленням та захистом від вологи.

Пам'ятайте, що правильний вибір обладнання не тільки забезпечує надійність роботи електричної системи, але також сприяє створенню гармонійного інтер'єру вашого будинку чи офісу.

Що таке ступінь захисту IP у розетках та вимикачах: маркування, захист від пилу та вологи

Ступінь захисту IP (Ingress Protection) є важливим аспектом при виборі розеток та вимикачів для електричних пристроїв. Цей стандарт визначає, наскільки пристрої захищені від зовнішніх впливів, таких як пил та волога. Правильне розуміння маркування розеток IP допоможе визначити, які розетки та вимикачі підходять для різних умов експлуатації. У цій статті ми розглянемо, що є «ступенем захисту IP» у розетках і вимикачах, а також дізнаємося, які пристрої слід застосувати залежно від цього стандарту.

 1. Що таке ступінь захисту IP?
 2. Ступінь захисту IP є комбінацією букв IP і двох цифр, які вказують на рівень захисту, що забезпечується пристроєм. Перша цифра позначає ступінь захисту від твердих об'єктів та пилу, а друга – захист від вологи. Чим вище значення цифр, тим краще захист пристрою.

 3. Маркування розеток IP
 4. Маркування розеток IP складається з літери IP, за якою йдуть дві цифри. Наприклад, IP20 чи IP44. Перша цифра відбиває захист від твердих об'єктів, а друга - захист від вологи. Наведемо деякі приклади маркувань та їх значення:

  • IP20: Пристрої з таким маркуванням захищені від твердих об'єктів діаметром понад 12,5 мм. Однак вони не призначені для захисту від вологи та не рекомендуються використовувати у вологих приміщеннях.
  • IP44: Розетки з маркуванням IP44 мають гарний захист від твердих предметів діаметром більше 1 мм і захист від бризок води. Вони підходять для використання у ванних кімнатах та інших приміщеннях з підвищеною вологістю.
  • IP65: Пристрої з цим маркуванням забезпечують повний захист від пилу та захист від водяних струменів з усіх напрямків. Їх рекомендується використовувати на вулиці, в саду або в умовах підвищеного запилення.
 5. Захист від пилу
 6. Ступінь захисту від пилу визначається першою цифрою маркування IP. Чим вища цифра, тим кращий захист. Пристрої з маркуванням IP6X мають повний захист від пилу та сторонніх об'єктів.

 7. Захист від вологи
 8. Друга цифра у маркуванні IP вказує на ступінь захисту від вологи. Чим вище значення, тим краще пристрій захищений від води. Пристрої з маркуванням IPX4 забезпечують захист від бризок води, тоді як IPX7 забезпечує захист від тимчасового занурення у воду.

 9. Які розетки та вимикачі краще застосувати залежно від ступеня захисту IP?

Залежно від умов експлуатації, необхідно вибирати розетки та вимикачі з відповідним ступенем захисту IP. Ось деякі рекомендації:

 • Для сухих приміщень, де немає особливого пилу або вологи, можна використовувати пристрої з маркуванням IP20.
 • У ванних кімнатах і кухнях, де можливі бризки води, рекомендується використовувати розетки та вимикачі з маркуванням IP44 або вище.
 • Для зовнішнього застосування або використання в умовах підвищеної вологості вибирайте пристрої з маркуванням IP55 - IP66.

Ступінь захисту IP є ключовим аспектом при виборі розеток та вимикачів для різних умов експлуатації. Правильне розуміння маркування допоможе вам вибрати відповідні пристрої, забезпечуючи безпеку та тривалий термін служби електричних пристроїв. Пам'ятайте, що правильний вибір розеток та вимикачів сприяє ефективній роботі електрообладнання та підвищує комфорт та безпеку вашого будинку чи офісу.

Як вибрати розетку за технічними параметрами: заземлення, номінальні характеристики та тип з'єднання

Вибір правильної розетки для електричних пристроїв важливий для забезпечення безпеки та ефективної роботи вашого будинку чи офісу. Однак різноманіття технічних характеристик може зробити це складним. У цій статті ми розглянемо, як вибрати розетку за технічними параметрами, такими як заземлення, номінальні характеристики та тип з'єднання. Також ви дізнаєтеся, які розетки та вимикачі слід використовувати в залежності від різних технічних характеристик.

 1. Заземлення
 2. Заземлення - це важлива характеристика розеток, яка забезпечує безпеку під час роботи з електричними пристроями. Розетки бувають із заземленням і без заземлення.

  Що таке розетка із заземленням і без

  • Розетки із заземленням: Ці розетки мають третій контакт для заземлення. Вони безпечні у використанні з електроприладами, які потребують заземлення, такими як пральні машини, холодильники та комп'ютери.
  • Розетки без заземлення: У деяких старих будівлях або деяких специфічних випадках розетки можуть бути без заземлення. Їх використання слід обмежувати, щоб уникнути ризику ураження електричним струмом.
 3. Номінальні характеристики
 4. Номінальні характеристики розетки включають номінальну напругу і струм. Ці параметри визначають максимальну електричну напругу та струм, які розетка може забезпечити безпечно.

  • Номінальна напруга: У більшості країн номінальна напруга складає 220-240 Вольт.
  • Номінальний струм: Номінальний струм розетки визначає максимальний струм, який може витримати без перевантаження. Зазвичай номінальний струм становить 16 Ампер.
 5. Тип з'єднання

Тип з'єднання розеток визначає, як електричні пристрої підключатимуться до них. Існують різні типи з'єднань:

 • Розетки із підключенням "Schuko": Цей тип з'єднання широко поширений у Європі. Він має два контакти для фази та нуля та додатковий контакт для заземлення.
 • Універсальні розетки: Деякі розетки спроектовані так, щоб підходити до різних типів з'єднань. Вони зручні для використання, коли потрібно підключити обладнання з вилкою іншого стандарту.

Правильний вибір розетки за технічними характеристиками є важливим кроком для забезпечення безпеки та ефективної роботи електричних пристроїв. Переконайтеся, що розетки мають необхідне заземлення, відповідні номінальні характеристики та відповідний тип з'єднання. Це допоможе уникнути неприємних ситуацій та забезпечить тривалий термін служби вашої електротехніки.

Як вибрати розетки в залежності від їх типу: розетки з кришкою, шторкою, підсвічуванням, USB та розумні розетки з таймером відключення

Вибір відповідних розеток є важливим аспектом облаштування електропроводки у будинку чи офісі. З різноманіттям типів розеток на ринку важливо знати їх особливості та застосування. У цій статті ми розглянемо, як вибрати розетки в залежності від їх типу: розетки з кришкою, шторкою, підсвічуванням, USB та розумні розетки з таймером відключення. Дізнаємося, для яких ситуацій та приміщень вони найбільше підходять.

  Розетки з кришкою | ELECTRICA.NET.UA

 1. Розетка з кришкою: Розетки з кришкою є розетками, які обладнані спеціальною захисною кришкою. Коли розетка не використовується, кришка закривається, запобігаючи випадковим торканням контактів та захищаючи від пилу. Це робить розетки з кришкою безпечними та особливо придатними для встановлення у ванних кімнатах та на кухнях.
 2. Розетки із захистом від дітей | ELECTRICA.NET.UA

 3. Розетка зі шторкою: Розетки зі шторкою мають механізм, який закриває контакти після того, як пристрій виймається з розетки. Це забезпечує захист від контакту розетки сторонніми предметами спеціальний захист від дітей. Вони підходять для встановлення в дитячих кімнатах, а також приміщення, де є маленькі діти.
 4. Розетки з підсвічуванням | ELECTRICA.NET.UA

 5. Розетки з підсвічуванням: Розетки з підсвічуванням обладнані світлодіодами, які підсвічують розетку та простір біля неї. Це зручно, коли потрібно підключити або вимкнути пристрій у темному приміщенні. Підсвічування також дозволяє швидко виявити, якщо розетка несправна або вимкнена.
 6. USB розетки | ELECTRICA.NET.UA

 7. Розетка USB: Розетки USB мають додаткові порти USB для заряджання мобільних пристроїв без використання адаптерів. Вони зручні у використанні в офісах, готельних номерах або у будь-яких місцях, де необхідно зарядити смартфон або планшет.
 8. Розумна розетка з таймером відключення | ELECTRICA.NET.UA

 9. Розумна розетка з таймером відключення: Розумні розетки з таймером відключення дозволяють автоматично вимикати підключені пристрої після заданого часу. Це зручно для енергозбереження та безпеки. Ви можете використовувати розумні розетки з таймером для відключення світла або інших пристроїв, які потрібно використовувати на певний час.

Вибір розеток за їх типом може суттєво вплинути на безпеку, комфорт та ефективність електропроводки. Розетки з кришкою, шторкою, підсвічуванням, USB та розумні розетки з таймером відключення – кожен тип має свої переваги та підходить для різних ситуацій. При виборі розеток рекомендується враховувати місце встановлення, особливості використання та бажаний рівень безпеки.

Як вибрати вимикач: порівняння типів та функцій

Вимикачі є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, забезпечуючи керування освітленням та іншими електричними пристроями в наших будинках та офісах. Але різноманітність типів та функцій вимикачів може виявитися заплутаним для покупця. У цій статті ми розглянемо різні типи вимикачів, такі як одноклавішні, двоклавішні, перемикачі, кнопки, димери та проміжні, і допоможемо вам зробити усвідомлений вибір при покупці.

 1. Одноклавішні (1-кл) вимикачі:
  Одноклавішні вимикачі – це прості та зручні у використанні вимикачі з однією кнопкою. Вони є найпоширенішим типом вимикачів та широко використовуються в будинках та офісах. Одноклавішні вимикачі ідеально підходять для приміщень з однією точкою освітлення.
 2. Двоклавішні (2-кл) вимикачі:
  Двоклавішні вимикачі мають дві кнопки, які можуть керувати двома незалежними групами освітлювальних приладів або пристроями. Вони особливо зручні в приміщеннях з декількома джерелами освітлення, такими як спальні або вітальні. Застосовуються для роздільного контролю освітлення у різних частинах кімнати або для включення/вимкнення двох різних електроприладів.
 3. Триклавішні (3-кл) вимикачі:
  Триклавішні вимикачі мають три кнопки та надають контроль над трьома незалежними групами освітлювальних приладів або пристроями. Вони найбільше підходять для великих приміщень, де потрібне незалежне керування освітленням або пристроями з різних місць.
 4. Вимикачі-перемикачі (1-кл, 2-кл):
  Вимикачі-перемикачі мають комбінований функціонал, поєднуючи одноклавішний та двоклавішний вимикачі. Вони дозволяють керувати джерелом світла з двох місць, застосовуються для місць наскрізного використання, наприклад довгий коридор.
 5. Вимикачі із кнопками (1-кл):
  Кнопкові вимикачі, також відомі як вимикачі типу "дзвінок", мають форму кнопки і натискаються для включення або вимкнення освітлення, важливе уточнення що вимикачі такого типу для керування освітленням повинні працювати через імпульсне реле або контролер. Вони часто використовуються в готельних номерах, холах та інших громадських місцях. Забезпечують сучасний та мінімалістичний вигляд і часто використовуються у сучасних інтер'єрах.
 6. Двополюсні вимикачі:
  Двополюсні вимикачі володіють двома окремими контактами, які замикаються і розмикаються при натисканні на одну клавішу, вимикачі такого типу використовуються для керування обладнанням, де потрібно одночасно розмикати і замикати фазу з нулем, а також для керування двома пристроями з різними характеристиками за струмом і напругою.
 7. Димери - світлорегулятори:
  Димери - це особливий тип вимикачів, які дозволяють регулювати яскравість освітлення та економити електроенергію. Димери можуть бути поворотно-натискними, клавішними або навіть прохідними для керування з кількох місць. Ідеально підходять для створення різних атмосфер та керування настроєм у приміщенні..
 8. Проміжні вимикачі (схема "хрест"):
  Проміжні вимикачі використовуються у поєднанні з кількома вимикачами для керування одним джерелом світла або пристроєм із кількох місць. Схема "хрест" забезпечує надійне та зручне з'єднання. Вони дозволяють увімкнути або вимикати освітлення з різних місць у кімнаті. Проміжні вимикачі часто використовуються у великих приміщеннях, коридорах або сходових клітках, проміжні вимикачі завжди використовуються в ланцюзі з прохідними вимикачами.

При виборі вимикача враховуйте потреби вашого приміщення та бажані функції. Одноклавішні та двоклавішні вимикачі зазвичай підходять для більшості приміщень, але для більш складних схем освітлення розгляньте триклавішні, вимикачі-перемикачі та проміжні вимикачі. Для створення настрою та економії енергії димери будуть чудовим вибором. І не забудьте переконатися, що вибраний вимикач відповідає електричним навантаженням та вимогам безпеки. Правильний вибір вимикача допоможе забезпечити зручність, ефективність та безпеку вашого освітлення та електроустаткування.

Вибір розеток та вимикачів по дизайну: функціональність та стиль в інтер'єрі

При облаштуванні інтер'єру важливо приділити увагу не лише меблям та оздобленню, але й таким деталям, як розетки та вимикачі. Ці елементи не тільки забезпечують функціональність та керування електричними пристроями, але й можуть стати важливим елементом декору, наголосивши на стилі вашого будинку чи офісу. У цій статті ми розглянемо, як вибрати розетки та вимикачі по дизайну, щоб вони гармонійно вписувалися в інтер'єр та надавали йому особливого шарму.

 1. Матеріали та оздоблення:
  При виборі розеток та вимикачів, зверніть увагу на матеріали та оздоблення. Сучасні розетки та вимикачі виготовляються з різних матеріалів, таких як метал, скло, дерево, камінь, шкіра чи пластик. Вибір матеріалу залежить від вашого стилю інтер'єру та переваг. Наприклад, металеві розетки підійдуть для сучасних та індустріальних інтер'єрів, тоді як дерев'яні - для класичних або рустик стилів.
 2. Колір та відтінок:
  Колір розеток та вимикачів повинен поєднуватися із загальною кольоровою гамою інтер'єру. Якщо ваш інтер'єр виконаний у світлих тонах, то розетки в нейтральних кольорах або такі, що добре поєднуються з основними кольорами, будуть ідеальним вибором. Для більш яскравих та еклектичних інтер'єрів можна вибрати розетки з яскравим або контрастним оздобленням, щоб додати деяку грайливість та акцент.
 3. Стиль декоративних елементів:
  Багато виробників пропонують розетки та вимикачі з різними декоративними елементами, такими як гравірування, рельєфні візерунки, художні малюнки тощо.
 4. Дизайн вимикачів:
  У світі дизайну існує величезна різноманітність форм та типів вимикачів. Від стандартних перемикачів до сенсорних панелей та розумних вимикачів – вибір залежить від вашого стилю та потреб. Наприклад, сенсорні панелі добре підходять для сучасних інтер'єрів, тоді як класичні перемикачі можуть підійти для традиційніших стилів.
 5. Розумні розетки та вимикачі:
  Розумні розетки та вимикачі стають все більш популярними завдяки своїй функціональності та сучасному дизайну. Вони дозволяють контролювати освітлення та інші пристрої за допомогою смартфона або голосових помічників, таких як Alexa чи Google Assistant. Розумні розетки та вимикачі можуть бути ідеальним вибором для сучасних та технологічно просунутих інтер'єрів.

Вибір розеток та вимикачів по дизайну – це важливий крок у облаштуванні вашого інтер'єру. Матеріали, кольори, декоративні елементи та стиль вимикачів повинні гармоніювати з іншими елементами декору, створюючи цілісний та стильний образ. Пам'ятайте, що розетки та вимикачі не тільки забезпечують функціональність, але й можуть стати прикрасою вашого будинку чи офісу.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: