Як вибрати електричний щит: поради для дому, квартири та офісу

Електричний щит (також відомий як розподільчий щит) є важливою частиною електричної системи будинку, квартири чи офісу. Він призначений для безпечного розподілення електроенергії. У цій статті ми розглянемо, як вибрати електричний щит для різних типів приміщень, щоб забезпечити надійну та безпечну роботу всієї електроустановки.

 1. Визначте вимоги навантаження:
  Перед вибором електричного щита необхідно визначити вимоги щодо максимального навантаження у вашому будинку, квартирі чи офісі. Врахуйте кількість та потужність електроприладів, освітлення, розеток, кондиціонерів та інших пристроїв, які будуть підключені до щита. На основі цих даних можна визначити необхідну ємність та тип щита.
 2. Розмір та монтаж:
  Вибирайте щит, який підходить за розміром та легко монтується у вибраному місці. Електричні щити бувають різних розмірів, і важливо, щоб вибраний вами варіант вмістив усі автоматичні вимикачі та розподільні пристрої без перевантаження. Приділяйте увагу також зручності монтажу, щоб фахівці могли легко встановити та обслуговувати щит.
 3. Тип захисту та кількість автоматичних вимикачів:
  Автоматичні вимикачі у щиті призначені для захисту від перевантажень та коротких замикань також у щиті може встановлюватися слаботочне обладнання. При виборі щита зверніть увагу на тип захисту (модульний, слаботочний або комбінований). Рекомендується використовувати окремі автоматичні вимикачі для різних груп навантаження, щоб забезпечити локалізацію та усунення несправностей.
 4. Якість та надійність:
  Не варто заощаджувати на якості електричного щита. Вибирайте відомих виробників та довірених брендів, щоб бути впевненими у надійності та безпеці щита. Якісний щит зможе довгий час служити, мінімізуючи ризик виникнення непередбачених проблем.
 5. Система маркування:
  Чітке і зрозуміле маркування в щиті допоможе легко ідентифікувати кожен автоматичний вимикач і відповідний електричний ланцюг. Це заощадить час під час обслуговування або усунення можливих несправностей.

Вибір електричного щита – важливий крок для забезпечення безпеки та ефективності електричної системи вашого будинку, квартири чи офісу. Визначте вимоги навантаження, виберіть правильний розмір та тип захисту, зверніть увагу на якість та надійність щита, а також переконайтесь у чіткій системі маркування. Консультуйтеся з досвідченими фахівцями, щоб підібрати оптимальний варіант щита, що відповідає вашим потребам та вимогам.

Місце встановлення електричного щита: важливі аспекти та рекомендації

Місце встановлення електричного щита

Важливо правильно вибрати місце встановлення та грамотно підключити щит, щоб уникнути потенційних проблем та забезпечити ефективну роботу всієї електричної системи. У цій статті ми розповімо про способи та місце встановлення електричного щита, щоб забезпечити оптимальне функціонування всієї електромережі.

Визначення оптимального місця встановлення:

Вибір місця для електричного щита – важливий етап у проектуванні електрозабезпечення будівлі. Наступні поради допоможуть визначити оптимальне місце встановлення.

 • Близькість до точки входу: Рекомендується встановлювати електричний щит поблизу точки входу електроживлення. Це полегшить процес підключення та обслуговування.
 • Сухе та добре вентильоване місце: Уникайте встановлення щита у вологих приміщеннях або місцях з обмеженою вентиляцією. Висока вологість може призвести до аварійних ситуацій.
 • Захист від механічних пошкоджень: Виберіть місце, де щит буде захищений від можливих механічних пошкоджень, наприклад, від ударів або випадкових зіткнень.
 • Легкий доступ для обслуговування: Передбачте достатній простір навколо щита, щоб обслуговуючий персонал міг легко отримати доступ до нього.

Електричний щит є серцем електрозабезпечення будівлі, і його правильне розміщення та встановлення – запорука безпеки та ефективності всієї електричної системи. Виберіть місце інсталяції з розумом, враховуючи всі рекомендації та правила, і довіртеся професіоналам, щоб гарантувати правильне підключення. Це забезпечить тривалий термін служби вашої електричної системи без проблем та непередбачених ситуацій.

Розбираємось у матеріалах: Які використовуються для корпусів електричних щитів

Розбираємось у матеріалах: Які використовуються для корпусів електричних щитів

Корпус електричного щита відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки та захисту електрообладнання від зовнішніх впливів. Вибір правильного матеріалу для корпусу є ключовим фактором для довговічності та надійної роботи щита. У цій статті ми розглянемо різні матеріали, що використовуються для корпусів електричних щитів, та їх особливості.

 1. Сталеві корпуси:
  Сталь – один із найпоширеніших матеріалів для корпусів електричних щитів. Він має міцність і надійність, що дозволяє ефективно захищати електроустаткування від пошкоджень і впливів навколишнього середовища. Сталеві корпуси зазвичай мають покриття від корозії, що забезпечує додатковий захист від вологи та агресивних речовин.
 2. Пластикові корпуси:
  Пластикові корпуси широко використовуються для легких та середніх навантажень. Вони мають гарну ізоляцію і стійкість до високих температур. Цей тип корпусів відмінно підходить для встановлення всередині приміщень, де відсутня висока вологість або агресивні умови.

Вибір матеріалу для корпусу електричного щита залежить від умов експлуатації, рівня вологості, агресивності навколишнього середовища та навантажень на щит. Сталь, пластик – це два основні матеріали, які використовуються для корпусів щитів. При виборі оптимального матеріалу, рекомендується враховувати всі особливості довкілля та умов експлуатації, щоб забезпечити надійну та безпечну роботу електроустаткування.

Класифікація електричних щитів за ступенем захисту IP та їх застосування

Електричні щити відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки та надійності електричних систем. Класифікація щитів за ступенем захисту ІР визначає їх стійкість до впливу вологи, пилу та інших зовнішніх факторів. Ми розглянемо різні класи електричних щитів за ступенем захисту IP та дізнаємось, де вони найбільш ефективно застосовуються.

 1. «‎IP20»: Клас IP20 представляє мінімальний захист від пилу та вологи. Ці щити найчастіше використовуються в сухих приміщеннях, таких як житлові та офісні будівлі, де ризик впливу вологи мінімальний. Вони зазвичай встановлюються всередині приміщень, де немає прямого контакту з атмосферними умовами.
 2. «‎IP40»: Щити класу IP40 забезпечують захист від пилу та захищені від невеликої кількості крапель води. Цей тип щитів широко застосовується в приміщеннях, де відсутня підвищена вологість, таких як школи, торгові центри, адміністративні будівлі тощо. Вони також часто використовуються всередині квартир та будинків.
 3. «‎IP54»: Електричні щити класу IP54 мають гарний захист від пилу і стійкість до бризок води. Вони знаходять застосування в умовах, де можливі впливи навколишнього середовища, таких як склади, виробничі приміщення, гаражі та стоянки. Ці щити також можуть використовуватися у вологих приміщеннях.
 4. «‎IP65»: Щити класу IP65 надають високий рівень захисту від пилу та повний захист від струменів води. Вони підходять для встановлення на відкритому повітрі, в умовах підвищеної вологості чи впливу агресивних середовищ. Такі щити зазвичай застосовуються у зовнішніх електричних установках, включаючи освітлення вулиць, фасадів будівель, промислових об'єктів тощо.

Вибір правильного класу електричного щита за ступенем захисту IP залежить від умов експлуатації та навколишнього середовища. При проектуванні електричної системи необхідно враховувати розташування щитів та потенційні впливи вологи та пилу. Класифікація IP допоможе визначити оптимальний рівень захисту та забезпечити безпечну та надійну роботу електроустаткування.

Оптимальна кількість модулів під час вибору електричного щита

Оптимальна кількість модулів під час вибору електричного щита

Вибір правильного електричного щита є ключовим моментом у проектуванні електроінсталяції. Одним із важливих факторів при виборі щита є кількість модулів, що визначає його розміри та місткість. У цій статті ми розглянемо, як визначити оптимальну кількість модулів в електричному щиті для ефективного та безпечного електропостачання.

 1. Визначення кількості модулів:
  Кількість модулів в електричному щиті вказує на його розміри та здатність вміщувати електричні компоненти. Модуль – це стандартна одиниця виміру розмірів місткості модульних електрощитів, ширина одного модуля становить 17,5 мм. Для визначення оптимальної кількості модулів слід враховувати наступні фактори:
  • Об'єм електрообладнання: Оцініть загальний обсяг електрообладнання, яке має бути встановлене у щиті. Врахуйте майбутні розширення або додаткові компоненти, які можуть знадобитися у майбутньому.
  • Необхідний запас місця: Рекомендується залишити деякий запас місця у щиті для полегшення обслуговування та підключення. Це також дозволить уникнути перевантаженості та перегріву компонентів.
  • Можливість розширення: Якщо передбачається, що в майбутньому може бути потрібне встановлення додаткового обладнання, виберіть щит з деяким запасом місця для майбутнього розширення.
 2. Розміри стандартних щитів:
  На ринку представлені стандартні розміри електричних щитів, що визначаються кількістю модулів. Деякі з найбільш поширених розмірів щитів включають 4, 6, 8, 12, 18, 24 і т. д. модулів. Виберіть розмір, який відповідає вашим потребам та дозволяє ефективно розмістити всі необхідні компоненти.
 3. Враховуйте майбутні зміни:
  При виборі кількості модулів враховуйте можливі зміни у вашій електроінсталяції у майбутньому. Якщо планується розширення системи або додавання нових компонентів, краще вибрати більш просторий щит із запасом місця для майбутніх змін.
 4. Консультація з професіоналами:
  Вибір оптимальної кількості модулів в електричному щиті – це складний процес, і для ухвалення правильного рішення рекомендується проконсультуватися з досвідченими електриками чи проектувальниками електроінсталяцій. Вони допоможуть визначити оптимальний розмір щита з огляду на всі особливості вашої електросистеми.

Вибір оптимальної кількості модулів в електричному щиті – важливий крок для забезпечення ефективної та безпечної роботи вашої електроінсталяції. Оцініть обсяг електрообладнання, необхідний запас місця та можливі майбутні зміни, щоб визначити оптимальний розмір щита. Консультація з професіоналами допоможе зробити правильний вибір та забезпечить надійну та безпечну роботу вашої електросистеми.

Вибір електричного щита – це важливий процес, який вимагатиме аналізу, професійної консультації та уваги до деталей. Оцініть потреби вашої електросистеми, виберіть щит із відповідним ступенем захисту IP, зверніться до професіоналів та переконайтеся у якості та відповідності стандартам. Це забезпечить безпеку та ефективність роботи вашої електроінсталяції на довгі роки.

Schneider Electric та Hager: Чому варто звернути увагу на цих виробників електричних щитів?

Електричні щити є основою електропостачання будівель та об'єктів, і вибір якісного та надійного обладнання від виробників з бездоганною репутацією відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки та ефективності електроінсталяцій. Ми розглянемо двох провідних виробників електричних щитів - Schneider Electric та Hager і чому варто звернути особливу увагу на продукцію цих компаній.

 1. Schneider Electric: Інновації та надійність
 2. Schneider Electric є світовим лідером у галузі енергетичних рішень та автоматизації. Понад сто років досвіду дозволили компанії заслужити репутацію надійного та інноваційного виробника. Продукція Schneider Electric відрізняється високою якістю та відповідністю найсуворішим стандартам безпеки. Електричні щити від Schneider Electric надають широкі можливості для налаштування та інтеграції з іншими системами керування будинками, що робить їх універсальним рішенням для різних проектів.

 3. Hager: Продукція високої якості
 4. Hager - це ще один відомий виробник електричних щитів, який вважається одним з лідерів на ринку електротехнічного обладнання. Продукція Hager відрізняється високою якістю та надійністю. Компанія постійно інвестує у дослідження та розробки, щоб запропонувати клієнтам сучасні та ефективні рішення. Електричні щити від Hager приваблюють клієнтів з усього світу завдяки своїй функціональності та тривалому терміну служби.

 5. Надійність та безпека
 6. Компанії Hager та Schneider Electric обидві дотримуються високих стандартів якості та безпеки. Їхня продукція проходить суворі випробування та сертифікацію, що забезпечує надійність та безпеку електрообладнання. При виборі електричного щита від цих виробників, ви можете бути впевнені, що ваша електрична система буде працювати без збоїв і несправностей.

 7. Різноманітність та гнучкість
 8. Schneider Electric та Hager пропонують широкий асортимент електричних щитів різних розмірів та конфігурацій, що дозволяє підібрати оптимальне рішення для будь-якого проекту. Ви можете вибрати щит, що відповідає вашим вимогам та особливостям електроінсталяції, а також легко інтегрувати його з іншими системами керування.

Hager і Schneider Electric - це два провідні виробники електричних щитів, які заслужили довіру клієнтів з усього світу. Їхня продукція поєднує в собі інновації, надійність та безпеку, що робить їх відмінним вибором для будь-яких проектів електропостачання. При виборі електричного щита зверніть увагу на продукцію Schneider Electric та Hager, і ви отримаєте якісне та надійне обладнання, яке прослужить довгі роки.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: