Прохідний вимикач схема підключення на 3 точки

Схема прохідного вимикача із трьох місць

Схема прохідного вимикача з трьох місць з використанням прохідних та перехресного вимикача.

Для реалізації схеми прохідних вимикачів з трьох точок будуть потрібні наступні вимикачі:

 • Два одноклавішних прохідних вимикача.
 • Один одноклавішний перехресний вимикач.

Така конфігурація забезпечує керування освітленням з трьох різних місць, додаючи зручність та функціональність у будь-яке приміщення.

Прохідний вимикач на три точки

Подвійний прохідний вимикач із трьох місць

Схема підключення прохідного вимикача з трьох місць із використанням двоклавішних прохідних та двоклавішного перехресного вимикачів.

Для тих, хто шукає можливість керування двома джерелами світла з трьох різних місць, застосовується наступна конфігурація:

 • Два двохклавішних прохідних вимикача.
 • Один двоклавішний перехресний вимикач.

Схема подвійного прохідного вимикача з трьох місць надає незалежне керування двома джерелами світла, що робить її ідеальним рішенням для ситуацій, де потрібно створити різні рівні освітленості.

Підключення проводів до вимикачів

Перш ніж приступити до підключення, важливо визначити тип прохідного та перехресного вимикача. Одноклавішні та двоклавішні пристрої мають різні схеми підключення, тому переконайтеся, що ви знайомі з характеристиками пристрою.

Підключення провода до прохідного вимикача:

Підключення провода до прохідного вимикача у схемі прохідного вимикача з трьох місць

Одноклавішний прохідний вимикач:

 • Фаза: підключіть провід фази до відповідної клеми, суворо дотримуючись полярності. Зазвичай клема фази позначається буквою L.
 • Нейтраль: підключіть нейтральний провід до клеми N.

Двоклавішний прохідний вимикач:

 • Фаза: підключіть провід фази до відповідної клеми, визначеної символом L1 або L2. Дотримання полярності є обов'язковим.

Підключення провода до перехресного вимикача:

Підключення провода до перехресного вимикача у схемі прохідного вимикача з трьох місць

Одноклавішний перехресний вимикач:

 • Фаза та Нейтраль: підключіть провід фази до відповідної клеми, зазвичай позначеної символом L або числом 1. Підключіть нейтральний провід до клеми N.
 • Клеми від прохідного вимикача: Два контакти від прохідного вимикача підключаються до відповідних клем на перехресному вимикачі.

Двоклавішний перехресний вимикач:

 • Фаза та Нейтраль: підключіть провід фази до клеми L1 або числу 1. Підключіть нейтральний провід до клеми N.
 • Клеми від прохідних вимикачів: два контакти від кожного прохідного вимикача підключаються до відповідних клем на двоклавішному перехресному вимикачі.

Перевірка підключення:

Після завершення підключення проводів переконайтеся, що всі з'єднання надійні та надійно закріплені. Увімкніть електроживлення та перевірте роботу вимикача, переконавшись, що світло вмикається та вимикається без проблем.

Прохідні вимикачі являють собою систему керування освітленням, що дозволяє вмикати та вимикати світло з декількох точок приміщення. Коли йдеться про три місця керування освітленням, у ланцюг до двох прохідних вимикачів додається перехресний вимикач, принцип роботи залишається тим самим: одна група освітлення, керована з трьох різних місць.

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: