Майстер вимикач схема підключення

Схема підключення майстер вимикача

Схема підключення майстер вимикача, як пристрою, що забезпечує керування кількома групами електричних пристроїв. Майстер вимикач потрібен для того, щоб при виході з будинку одним вимикачем можна було погасити світло у всіх приміщеннях. Крім світла можна відключати певні розеткові групи, робота яких не є критичною на час відсутності господарів будинку. Натиснувши на вимикач згасне весь світ у приміщеннях і відключаться лінії з розеточними групами, крім критично важливих вузлів, таких як робота холодильника, охоронної системи тощо, такий вимикач значно спрощує життя коли потрібно виїхати у справах, на роботу, у відпустку та щоб не заходити в кожне приміщення, і не перевіряти, що включено достатньо при виході з дому одним натисканням знеструмити лінії які не є пріоритетними.

Схема підключення майстер вимикача через контактор

Майстер вимикач підключається до котушки керування контактора! Силові контакти контактора підключаються до навантаження.

Схема підключення майстер вимикача через контактор

Схема підключення майстер вимикача через контактор: майстер вимикач підключається через контактор (магнітний пускач), так як струм який буде протікати може значно перевищувати пропускну здатність вимикача. Для цього навантаження пускається через контактор, а вимикач виступає в ролі керуючого пристрою, який замикає контакт, тим самим подаючи напругу на котушку керування контактора, внаслідок чого контактор керує навантаженням.

Для реалізації цього завдання знадобиться звичайний одноклавішний вимикач + контактор. Залежно від того, скільки фаз заведено в приміщення контактор підбирається з відповідною контактною групою. Номінальний струм контактора розраховується виходячи із споживаного навантаження в мережі та перерізу кабельного провідника.

Схема майстер вимикача забезпечує гнучкість у керуванні електрикою у приміщенні. Він ідеально підходить для будинків, офісів, ресторанів та інших місць, де зручне та ефективне керування розетками та вимикачами відіграє важливу роль.

Як вибрати контактор: вибір між NO та NC контактами

Як вибрати контактор: вибір між NO та NC контактами

NO або NC контакти: як вибрати?

 • Normally Open (NO): NO контакти в контакторі являють собою контакт, який розімкнуто в стані спокою. Він замикається тільки при подачі напруги на котушку керування контактора, що замикає ланцюг та передає електричний струм. NO контакти часто використовуються в системах, де потрібне включення навантаження у відповідь на певну подію.
 • Normally Closed (NC): на відміну від NO, NC контакт замкнутий у стані спокою та розмикається при активації контактора подачею напруги на котушку керування. Це перериває електричне коло при включенні контактора. NC контакти забезпечують зворотний принцип роботи та застосовуються у ситуаціях, де потрібно розірвати ланцюг при активації контактора.

Контактори з нормально відкритими контактами (NO) краще для майстер-вимикача, забезпечуючи безпечніше використання.

Принцип роботи NO контакторів під час використання майстер-вимикача:

 • Відключення під напругою: NO контактори працюють так, що при виході з дому та використанні майстер-вимикача, який перериває подачу напруги на котушку контактора, контактор розмикає свої контакти. Це означає, що контактор не перебуває під навантаженням, і всі непріоритетні пристрої автоматично вимикаються.
 • Безпека без користувача: оскільки контактор не перебуває під напругою, котушка контактора вимкнена, що мінімізує ризик перегріву або короткого замикання без користувача. Це значно підвищує безпеку будинку за вашої відсутності.

Підбір номінального струму комутації контактора

 1. Підсумовування потужності приладів, що підключаються: перед вибором номіналу контактора необхідно провести аналіз потужності всіх електроприладів, які будуть підключені до системи. Підсумовуючи цю потужність, ми отримуємо загальне електричне навантаження, з яким повинен справлятися контактор.
 2. Додавання запасу потужності: один із ключових моментів – це облік запасу потужності у розмірі одного номіналу. Потрібно врахувати, щоб контактор був на один номінал більше по струму ніж автоматичний вимикач який стоїть перед ним, тому що у автоматичного вимикача є захист, від теплового навантаження який витримує селективність яка перевищує загальний намінал автомата по струму і в разі якщо контактор буде без запасу по струму, то у цей момент він може вийти з ладу.
 3. Захист від перевантажень та замикання, роль автоматичного вимикача: перед контактором на загальну лінію потрібно встановити автоматичний вимикач, який захищатиме лінію від короткого замикання, перевантажень по струму, а також після контактора потрібно ставити автоматичні вимикачі на окремі групи розеток, освітлення.
 4. Вибір контактора на один номінал більше автомата: для запобігання проблемам, пов'язаним із селективністю при тепловому навантаженні та забезпечення додаткового запасу потужності, рекомендується вибирати контактор з номіналом на одну одиницю більше, ніж автомат, що стоїть перед контактором. Це мінімізує ризик виходу контактора з ладу за умов навантаження.

Вибір номіналу контактора – це складне завдання, яке потребує уважного розрахунку та обліку всіх факторів. Підсумовування потужності, додавання запасу та вибір контактора з урахуванням особливостей автоматичного вимикача забезпечують надійний захист від перевантажень та продовжують термін служби вашої електричної системи.

Підбір вимикача та визначення місця для його розміщення

Підбір вимикача та визначення місця для його розміщення

Одноклавішні вимикачі з фіксацією – це ідеальне рішення для керування котушкою контактора з невеликим навантаженням у схемах майстер вимикача. Такі вимикачі представлені практично у кожного виробника електроустаткування, що забезпечує широкий вибір. Це дозволяє підібрати оптимальне рішення відповідно до вимог та уподобань.

Майстер-вимикач у коридорі: секрет зручності та безпеки у вашому будинку

Майстер-вимикач у коридорі: секрет зручності та безпеки у вашому будинку

 1. Коридор: ідеальне місце для майстер-вимикача: коридор, який часто служить сполучною ланкою між різними зонами будинку, стає ідеальним місцем для розміщення майстер-вимикача.
 2. Оптимальна висота або приховане розміщення, висока позиція: розміщення майстер-вимикача на висоті запобігає його випадковому включенню. Це особливо корисно, якщо у вас є діти чи домашні тварини.
 3. Приховане розміщення: можливість прихованого розміщення майстер-вимикача з використанням додаткової кришки робить його менш помітним та захищає від випадкових натискань.
 4. Моделі із кришкою: розгляньте варіанти вимикачів із додатковою кришкою, призначеною для захисту від випадкових включень. Ця деталь робить використання ще безпечнішим і запобігає небажаним відключенням.

Схема підключення майстер-вимикача відіграє ключову роль у створенні ефективної системи керування світлом. Це забезпечує централізований контроль та зручність використання.

Сподіваємося цей посібник допоміг Вам у питанні схеми та установки майстер-вимикача, будемо вдячні, якщо ви напишите відгук та поділитеся своїми думками щодо даної теми.

Написати відгук
Відгуки по статті
Середній рейтинг: 5  Всього відгуків: 1
  • 14.06.2024
  • Гость
  Все на высшем уровне !

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: