Ethernet кабель категорії: CAT3, CAT5e, CAT6, CAT6e, CAT6a, CAT7 та CAT7a

Інтернет кабель категорії

Категорія Ethernet кабелю (або CAT, від англійського "Category") визначає його здатність передавати дані на певній швидкості та відстані, найчастіше у квартиру, будинок, офіс заводиться кабель категорії: Cat 5е, Cat 6а. Існує кілька категорій Ethernet кабелів, кожна з яких має свої характеристики та застосування:

Категорія Тип Пропускна здатність Застосування Стандарт
CAT3 UTP До 16 МГц 10BASE-T та 100BASE-T4 Ethernet Тепер переважно для телефонних кабелів. ISO / IEC 11801 Ed2 клас C. TIA / EIA 568-C.2
CAT5e UTP, F/UTP До 100 МГц 100BASE-TX та 1000BASE-T Ethernet Покращений Cat5. ISO / IEC клас D. TIA / EIA 568-C.2
CAT6 UTP, F/UTP До 250 МГц 1000BASE-T Ethernet ISO / IEC 11801 Ed2 Клас E. TIA / EIA 568-C.2
CAT6e UTP, F/UTP До 250 МГц (для деяких 500 МГц) Те саме, що Cat6 Не є стандартом. Використовується деякими виробниками кабелів як інструмент продажу.
CAT6a UTP, F/UTP До 500 МГц Доповнений Cat6. 10GBASE-T Ethernet ISO / IEC 11801 Ed2 Клас Ea. TIA / EIA 568-C.2.
CAT7 S/FTP До 600 МГц Телефон, відеоспостереження, 1000BASE-TX в одному кабелі. 10GBASE-T Ethernet. ISO / IEC 11801 Ed2 Class F. На даний час немає класифікації TIA / EIA.
CAT7a S/FTP До 1000 МГц Доповнений Cat7. Телефон, кабельне телебачення, 1000BASE-TX в одному кабелі. 10GBASE-T Ethernet. ISO / IEC 11801 Ed2 Class Fa. На даний час немає класифікації TIA / EIA.

Категорія кабелю - це один із важливих аспектів, які слід враховувати при виборі кабелю для передачі даних. Категорії кабелю визначають його здатність забезпечувати швидкість та продуктивність передачі даних. Давайте ближче познайомимося з різними категоріями кабелю та їх характеристиками.

  1. «CAT3» (кабель категорії 3) - це одна із старших категорій кабелю, яка зазвичай використовується для передачі голосової інформації у телефонних системах. Вона підтримує низькі швидкості передачі даних та не рекомендується для сучасних мереж високої швидкості.
  2. «CAT5e» (кабель категорії 5e, де "e" означає "покращена") є стандартною категорією для проведення у більшості домашніх та офісних мережах. Вона підтримує швидкість передачі даних до 1 Гбіт/с та забезпечує хорошу продуктивність для більшості завдань.
  3. «CAT6» (кабель категорії 6) - це найсучасніша категорія кабелю, яка підтримує швидкість передачі даних до 1 Гбіт/с. Вона призначена для використання в мережах з високою пропускною здатністю та забезпечує відмінну якість передачі даних.
  4. «CAT6e» (кабель категорії 6e, де "e" також означає "покращена") являє собою покращену версію CAT6, що забезпечує більш високу продуктивність та стійкість до перешкод. Вона також підтримує швидкість до 10 Гбіт/с.
  5. «CAT6a» (кабель категорії 6a, "a" - це "augmented", тобто "розширена") забезпечує ще більшу пропускну здатність та стійкість до перешкод, ніж CAT6e. Вона підтримує швидкість до 10 Гбіт/с на довших відстанях.
  6. «CAT7» (кабель категорії 7) - це категорія кабелю, призначена для мереж із дуже високою пропускною здатністю. Вона здатна підтримувати швидкість до 10 Гбіт/с та забезпечує високу якість передачі даних.
  7. «CAT7a» (кабель категорії 7a, де "a" також означає "покращена") - це покращена версія CAT7, яка надає додатковий захист від перешкод та підтримує швидкість до 10 Гбіт/с на більш довгих відстанях.

Де застосовується яка категорія Ethernet кабелю?

  • Для дому: CAT5e кабель ідеально підходить для домашніх мереж, де потрібна базова пропускна спроможність для інтернету, стрімінгу відео та онлайн-ігор. Якщо ви плануєте оновлення або створення мережі для пристроїв з високими вимогами до швидкості (наприклад, для потокової передачі 4K відео), CAT6 може бути хорошим вибором.
  • Для офісу: В офісних мережах, де безліч пристроїв потребує високої швидкості та пропускної спроможності, CAT6a та CAT7 можуть забезпечити надійну роботу. Якщо ваші офісні завдання вимагають високої продуктивності мережі, вам слід розглянути кабель CAT7 з його додатковим захистом від перешкод.

Вибір категорії кабелю Ethernet залежить від конкретних потреб вашої мережі. При прийнятті рішення враховуйте кількість пристроїв, швидкість передачі даних та дистанцію, на якій буде розгорнуто мережу.

Екранування кабелю: «UTP», «FTP» или «STP»

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: