Характеристики та екранування кабелю: «UTP», «FTP» або «STP»

Кабель UTP, FTP, STP

Серед різних типів кабелів, UTP, FTP і STP - це три популярні варіанти, кожен з яких має свої характеристики та області застосування. Давайте детальніше розглянемо, що таке UTP, FTP та STP, і де вони найбільше підходять.

UTP, FTP та STP кабель різниця та технічні характеристики

Абревіатура Опис Екранування кабелю Екранування пар
UTP або U / UTP Неекранована вита пара Ні Ні
F / UTP Загальний екран із фольги Алюмінієва фольга Ні
U / FTP Кожна пара екранована Ні Алюмінієва фольга
S / FTP Кожна пара екранована + загальний екран з обплетення Обплетення Алюмінієва фольга
SF / UTP Загальний екран із фольги + загальний екран із оплетки Алюмінієва фольга + Обплетення Ні
F / FTP Загальний екран із фольги + кожна пара екранована Алюмінієва фольга Алюмінієва фольга

Що таке кабель UTP, FTP, STP?

 1. «UTP» (Unshielded Twisted Pair) - Неекранована вита пара: UTP кабель - це один із найпоширеніших типів кабелів, що використовуються для передачі даних. Він складається з провідників, скручених у пари, без додаткового захисту. У UTP кабелю немає оболонки, що робить його вразливим до електромагнітних перешкод. Однак, завдяки своїй простоті та низькій вартості, UTP кабель широко застосовується в домашніх мережах, невеликих офісах та середовищах з невисоким рівнем перешкод.

  Підходить для більшості домашніх та офісних мереж. Цей кабель ніяк не захищений від перешкод і електромагнітних наведень, тому його не можна прокладати поруч із силовим кабелем, тільки з відступом на відстань від 20 сантиметрів.


 2. «FTP» (Foiled Twisted Pair) - Екранована вита пара: FTP кабель також складається з провідників, скручених у пари, але на відміну від UTP, він має металеву фольгу, яка оточує провідники. Ця фольга служить екрануванням, захищаючи від електромагнітних перешкод та зовнішніх впливів. FTP кабель зазвичай використовується в середовищах, де є потенційні джерела перешкод, таких як офісні мережі, де в одній "трасі" може разом прокладатися великий пучок проводів, екран у цьому випадку перешкоджатиме наведенням один на одного сусідніх проводів, також використовують у місцях, де поряд прокладаються лінії із силовими проводами.


 3. «STP» (Shielded Twisted Pair) - Плетена екранована вита пара: STP кабель також має металеву екрануючу оболонку, але на додаток до цього, він має плетене металеве обплетення. Це робить STP кабель ще більш захищеним від перешкод і надійнішим в умовах високої електромагнітної дії. STP кабель часто використовується у професійних мережах, де надійність з'єднання відіграє важливу роль.

  Даний кабель має окреме екранування на кожну пару дротів. Таке екранування дозволяє забезпечити суттєвіший захист від зовнішніх перешкод. Такі кабелі застосовуються часто в місцях, розташованих з джерелами, які створюють сильні наведення та перешкоди.

Де застосовується кабель «UTP», «FTP», «STP»?

«UTP» (Неекранована вита пара):

 • Домашні мережі.
 • Невеликі офіси.
 • Середовища з низьким рівнем перешкод.

«FTP» (Екранована вита пара):

 • Офісні мережі з електричним обладнанням.
 • Мережі в оточенні, де можуть виникати електромагнітні перешкоди.

«STP» (Плетена екранована вита пара):

 • Професійні мережі.
 • Центри обробки даних.
 • Місця з високим рівнем електромагнітних перешкод.

Вибір між UTP, FTP та STP кабелем залежить від конкретних умов та вимог вашої мережі. Враховуйте рівень перешкод, довжину кабельних з'єднань та вимоги до швидкості передачі даних при прийнятті рішення.

Ethernet кабель категорії: CAT3, CAT5e, CAT6, CAT6e, CAT6a, CAT7 та CAT7a

Написати відгук

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари: